Rodzaje metali szlachetnych
TUTAJ JESTEŚ
Rod jest jednym z najrzadszych i najcenniejszych metali szlachetnych, co znacząco wpływa na jego wysoką wartość. Aktualna cena rynkowa może wydawać się stabilna, jednak warto zaznaczyć, że podlega ona częstym wahaniom.
Na zmianę wpływają globalne trendy ekonomiczne, popyt oraz dostępność surowca. Wartość rodu w skupie jest uzależniona także od kilku dodatkowych czynników. W przypadku sprzedaży istotne jest też to, w jakiej formie został dostarczany.
Cena może ulec zmianie w zależności od tego, czy występuje w postaci czystej, czy też jest częścią stopu. Masa dostarczonego materiału również odgrywa znaczącą rolę – większe ilości wyceniane są korzystniej.
W celu poznania aktualnej ceny rodu na skupie, zapraszamy do kontaktu mailowego, telefonicznego lub za pomocą formularza wyceny.
Proces skupu rodu w Stellmet
Wartość rodu stale rośnie, a nasza oferta skupu zapewnia najlepsze warunki na rynku. Oferujemy również skup palladu, skup platyny oraz skup srebra, zapewniając kompleksową obsługę w zakresie metali szlachetnych.
Proces skupu rodu w naszej firmie jest niezwykle prosty. Pierwszym krokiem jest skontaktowanie się z nami w celu ustalenia odbioru towaru. W przypadku małych ilości można przywieźć go osobiście lub wysłać paczką zgodnie z naszymi wytycznymi. W przypadku sprzedaży większych ilości stali i metali, w tym ich stopów, proponujemy odbiór towaru przez nas. Odbiór prowadzimy na terenie całej Polski oraz innych krajów UE.
Nasi eksperci skrupulatnie ocenią Twoje przedmioty, aby zagwarantować Ci najkorzystniejsze warunki transakcji. Przeprowadzą analizę składu chemicznego, posortują oraz zważą towar na miejscu. Ponadto po naszej stronie zostaje przygotowanie wszelkich niezbędnych dokumentów. Z chęcią pomożemy w ich wypełnieniu, a także podzielimy się wiedzą z zakresu metali szlachetnych – i nie tylko.
Nie czekaj dłużej! Skontaktuj się z nami już dziś, aby skorzystać z naszej atrakcyjnej oferty. Zadzwoń do nas lub przyjdź osobiście do naszego punktu skupu.
Rod został odkryty w 1804 roku przez Williama Hyde’a Wollastona w rudzie platynowej wydobytej w Ameryce Południowej. Nazwa tego metalu wywodzi się od greckiego słowa “ρόδον”(różowy).
Rod to srebrno-biały, błyszczący metal, który wyróżnia się wyjątkową odpornością na korozję. W przeciwieństwie do wielu innych metali nie matowieje pod wpływem powietrza, co czyni go niezwykle trwałym i estetycznym. Jego wysoka refleksyjność oraz twardość sprawiają, że jest jednym z najbardziej wytrzymałych metali na świecie. Czysty, nieużywany jeszcze rod jest dostępny wyłącznie w postaci sztabek.
Ciekawostką jest, że po rozgrzaniu do czerwoności, rod powoli przekształca się w dwutlenek rodu.
Ze względu na swoje unikalne właściwości, rod znajduje szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Jest kluczowym składnikiem katalizatorów samochodowych, które pomagają w redukcji emisji tlenków azotu (NOx), przyczyniając się do ochrony środowiska. Rod jest również wykorzystywany w produkcji reaktorów katalitycznych.
Wykorzystuje się go także do produkcji termopar, tygli laboratoryjnych oraz tulei do włókna szklanego. Ponadto rod odgrywa istotną rolę w produkcji wysokiej jakości szkła, na przykład do ekranów komputerowych. Proces elektrodepozycji rodu umożliwia tworzenie niezwykle twardych powłok, które są stosowane przy produkcji luster do instrumentów optycznych. Cienka warstwa rodu na powierzchni srebra skutecznie chroni je przed zmatowieniem, co jest szczególnie cenne w przemyśle jubilerskim, zwłaszcza przy produkcji białego złota.
Recykling rodu poprzez skup
Znaczenie rodu jest niezwykle wysokie, jednak to co można zauważyć to jego znaczny deficyt. Ze względu na duże zapotrzebowanie na ten metal, jego ograniczone ilości, a także niewielkie występowanie w przyrodzie, recykling rodu stał się odpowiedzią na potrzeby rynku.
Ponowne wykorzystanie rodu daje duże możliwości dla zachowania ciągłości jego dostaw i wykorzystania. Dzięki recyklingowi znacznie obniżany jest również poziom przedostających się do środowiska substancji szkodliwych, co ma niemałe znaczenie w kwestii ekologii i ogólnego stanu środowiska naturalnego.
Jeśli posiadasz zalegające przedmioty, które zawierają rod, a nie są Ci już potrzebne, warto rozważyć opcję ich sprzedaży ma. Nie tylko zyskasz okazję, żeby zarobić ale i przyczynisz się do poprawy środowiska.
Cena skupu rodu, który skupujemy jest ustalana indywidualnie na podstawie analizy składu chemicznego, ilości materiału oraz danych rynkowych.
Tak, zapłatę za sprzedany materiał otrzymasz od ręki.
Ceny rodu mogą przewyższać ceny złota.
Rod jest wykorzystywany w jubilerstwie jako materiał do zabezpieczenia biżuterii, ale również m.in. do budowy silników turbin lotniczych, a w przemyśle chemicznym – jako katalizator przy wytwarzaniu kwasu azotowego, kwasu octowego i reakcji uwodornienia. Wykorzystywany jest też do wyrobu tygli laboratoryjnych i narzędzi chirurgicznych.
W Stellmet przyjmujemy również srebro, pallad, wolfram, molibden, węgliki spiekana i HSS. W celu sprawdzenia skupowanych przez nas materiałów zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty.
SUROWCE
LINKI
LINKI
POZOSTAŃMY W KONTAKCIE